Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
zapytanie :)
Autor Wiadomość
dosia 

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 10:36 am   zapytanie :)

Witam serdecznie mam takie pytanko moj chlopak jest na wyspie 8lat ja jestem pare miesiecy ,ale jeszcze nigdzie nie pracowalam poniewaz ciezko znalezc prace bez angielskiego ,wiec postwilam na nauke . Jakby okazalo sie teraz ze zajde w ciaze to lekarzy mialabym za darmo ? czy tylko prywanie platnie ?? dostalibysmy cos za to ze on tyle jest tutaj ? czy musielibysmy miec slub? a jak mielibysmy slub to co by na przyslugiwalo nawet jak ja nie pracowalam jeszcze tutaj? i bez slubu czy dostalibysmy? i opieka medyczna jak z nia i porodem ?? Prosze o informacje - i z gory dziekuje

LK 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 4:26 pm   

Trzeba sie przejsc do Social Security i dowiedziec wszystkiego. Nie sadze aby ktos znal takie szczegoly.... Chyba ze sam byl w podobnej sytuacji... Powodzenia. :-)

Marceli 

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 7:53 pm   

dosia napisał/a:
Jakby okazalo sie teraz ze zajde w ciaze to lekarzy mialabym za darmo ?
Nie wiem jak w przypadku ciazy, normalnie nie.
dosia napisał/a:
czy tylko prywanie platnie ?
kazda przychodnia jest prywatna i czesciowo odplatna przez pacjenta. Pelna odplatnosc to okolo 50-60 funtow, z karta okolo 30.
dosia napisał/a:
czy musielibysmy miec slub? a jak mielibysmy slub to co by na przyslugiwalo nawet jak ja nie pracowalam jeszcze tutaj?
slub pozwoli Twojemu mezowi dostac maternity grant(okolo 500 funtow) i tylko tyle.
dosia napisał/a:
i bez slubu czy dostalibysmy?
nie, a ze slubem tylko te 500
dosia napisał/a:
i opieka medyczna jak z nia i porodem ?
niektorzy sobie chwala inni narzekaja, zalezy czy prowadzi Cie dobry lekarz, czy tez polozne w szpitalu, a to mozesz sobie wybrac. Co nie zmienia faktu, ze wiekszosc badan i tak odbywa sie w szpitalu.

Odpowiedzi w miare wiedzy udzielilem na podstawie braku twoich skladek do socjala, co to zmienia calkowicie Twoja sytuacje. Pozdrawiam.

dosia 

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 7:58 pm   

a jak bede chciala tutaj rodzic to wtedy place za sam porod ?? bo za wizyty rozumiem place 50-60 funtow a za sam porod ??? w szpitalu??

evita 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 10:19 pm   

Po 1 to jesli jestes na wyspie juz kilka miesiecy (?) i nawet jesli nie pracujesz to powinnas zglosic sie do socjala i powiedziec jaka jest sytulacja tzn ,ze nie znasz jezyka nie masz pracy itd i szukasz ! no i ja bym sie nie wychylala z tym ze planujesz zajsc w ciaze ( no chyba ze jestes ) przez ok 6miesiecy masz darmowe leczenie w szpitalu potem podlegasz pod GP ktory kasuje cie ok 26 funtow za wizyte , pierwsza to ok 45 funtow bo sa testy na krew itp itd . Ale mozesz w calosci bezplatnie kozystac z przychodni w szpitalu.

Maciezynskiego nie dostaniesz gdyz jest ono naliczane od wysokosci twojego wynagrodzenia rocznego jedynie co to becikowe w wysokosci £550 czy zblizona kwota :)

Slub ulatwi wam sprawe gdyz o urodzeniu dziecka twoj chlopak bedzie mial obnizony tax i jezeli jest pelne 5 lat na wyspie moze on zlozyc w swoim i twoim imieniu wniosek do socjala o zasilek ktorego ty nie dostaniesz bedac jego tylko dziewczyna :( poza tym jego czas pobytu na wyspie przelozy sie na ciebie i dziecko wiec za 2 lata bo z tego co piszesz jest 8 bedzie mogl zlozyc wniosek o lokum statowe ( tansze) .

Za szpital nie bedziesz musiala placic tylko patrz poczatek tego co napisalam bedziesz sie musiala postarac o contrybution cover w socjalu , opieka medyczna jest ok ja ma dobre doswiadczenia (dwukrotnie rodzilam tutaj) i polecam.

mam nadzieje ze wyczerpalam temat w razie dalszych pytan polecam sie co wiem to powiem :)
Ostatnio zmieniony przez evita Czw Maj 26, 2011 10:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  

dosia 

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 9:31 am   

to jeszcze zapytam sie Ciebie , jak sie okaze ze jestem w ciazy ?? a nie bylam jeszcze w socjal - to co mam zrobic ?? tez tam isc ?? co powiedziec??
chodzi mi glownie o ten szpital o lekarzy .....

evita 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 8:37 am   

Jezeli jestes w ciazy to i tak tam idz bo bedziesz musiala zglosic to ze jestes na wyspie i ze potrzebujesz opieki socjalnej. Idz tam ze swoim chlopakiem powiedzcie ze spodziewasz sie dziecka macie zamiar sie niedlugo pobrac. przeciez cie nie deportuja :) twoj chlopac jest wystarczajaco dlugo ;D . Powinnas isc do szpilata na badania tam za darmo zaloza ci karte ciazy i dadza ci nadzor poloznej ktora ci wyjasni co i jak Idz z kims kto rozumie eng. bo tego troche bedzie . wizyty sa czeste co 3-4 tygodnie ale nie badaja ginekologicznie masz 2 usg i jeszcze jedno gdyby mieli watpliwosci czy dziecko jest zdrowe lub ma jakies wady genetyczne proponuja ci skrobanke bo tu jest legalna i free kiedy plod jest chory. to chyba tyle .

pozdrawiam

dosia 

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 11:05 am   

Dziekuje Wam bardzo za pomoc , sama to nie dalabym sobie rady a od Was wiele sie dowiedzialam
:) a slyszalam jak ciezko z angielskim to na recepcji wystarczy powiedziec w szpitalu ,ze moga zalatwic tlumacza czy to prawda???

Marceli 

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 11:27 am   

Prawda, ale mi sie wydaje, ze w Twoim przypadku wszystko rozbija sie o ubezpieczenie,. Upewnij sie, czy spodziewasz sie dziecka czy nie i idz do socjala zapytac o szczegoly. O reszte martw sie potem. Tak jak napisala evita.
evita napisał/a:
Jezeli jestes w ciazy to i tak tam idz bo bedziesz musiala zglosic to ze jestes na wyspie i ze potrzebujesz opieki socjalnej.

mimozaje 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 11:22 pm   

nawet jesli nie jestescie malzenstwem to mozecie sie starac o dofinansoweanie po porodzie bo twoj chlopak ma juz tutaj rezydencje, jesli potrzebowalasbys jakiejs pomocy przy pojciu do lekarza czy szpitala to pisz na priva:)

dosia 

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 9:47 am   

moj chlopak jeszcze rezydentury nie ma ... dopiero za 2 lata dziekuje na pewno jesli bede potrzebowala pomocy to sie odezwe :)

[ Dodano: Nie Cze 12, 2011 10:42 pm ]
jeszcze mam takie pytanko czy sa jacys lekarze Polscy na wyspie ??? ide we wtorek do social i zobaczymy co zdzialam :) i potem sie wybiore do lekarza i chodzi mi o to czy lepiej jak pojde do rodzinnego ?? czy mam isc do przychodni do szpitala i tak pojsc do lekarza??

[ Dodano: Pon Cze 13, 2011 10:31 am ]
jeszcze mam takie pytanko czy sa jacys lekarze Polscy na wyspie ??? ide we wtorek do social i zobaczymy co zdzialam i potem sie wybiore do lekarza i chodzi mi o to czy lepiej jak pojde do rodzinnego ?? czy mam isc do przychodni do szpitala i tak pojsc do lekarza??

Laguna_19 
LAGUNA_19

Wysłany: Nie Cze 19, 2011 9:15 am   

z tego co wiem jesli nie prcowaals to prawdopodobnie bedziesz musiala za cale prowadzeenie ciazy placic za wszystko za usg wizyty w szpitalu za porod itd(a to nie jest tanie bo porod kosztuje 2tys funtow).zeby social ci to oplacal musisz przepracowac conajmniej 6miesiecy wiec nie polecam zajscia w ciaze jezeli nie przepracujesz 6miesiecy.ale najlepiej isc do sociala i zaapytac sie o wszystko bo sa rozne przypadki

dosia 

Wysłany: Nie Cze 19, 2011 2:12 pm   ....

Dziekuje wszystkim za pomoc i odpowiedzmi na moje pytania , lecz w piatek wyladowalam mimo wszystko w szpitalu -poronilam ... wiec w szpitalu mnie przyjeli zobacyzmy jak to wszystko dalej sie potoczy ... od piatku leze w domu i sie nie ruszam -taki mam bol .. ale dziekuje Wam super wiedziec ,ze pomozecie jesli osoboa obca potrzebuje pomocy.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lip 12, 2011 9:52 pm ]
dodam jeszcze ze za szpitla nic nie placiam i przyjeli mnie bez problemu .
Po paru dniach wezwali mnie nabadania kontrolne , w piatek mialam jeszcze raz pobieran akrew aby sprawdzic cyz wszystko wrocilo do normy i tez za darmo . Spotkalam bardzo zyczliwych ludzi i pomocnych w szpitalu

POZDRAWIAM

Odpowiedz do tematu