Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
warunki pracy i pobytu
Autor Wiadomość
pieczarka44 

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 12:00 am   warunki pracy i pobytu

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Mam pytanie odnosnie pobytu a wlasciwie zmiany miejsca zamieszkania z Wlasciwej Angli na Jersey. czy jezeli mam home office i insurance number wyrobiony na mainlandzie to jest on uznawany na jersey czy tez musze przejsc podobna procedure i starac sie o legalne pozwolenie o prace na wyspie. wiem ze Jersey podlega Zjednoczonemu Krolestwo ale nie jestem pewien czy dziala ten sam system prawny. z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam mieszkancow tej uroczej wyspy :)

Marceli 

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 6:58 pm   

witam,

chyba nikomu sie nie chcialo po raz setny odpowiadac na te same pytania, wiec ja teraz mam swoje piec minut ha ha ha :grin:

1. zapomnij o wszystkim co tam miales: home office i insurance number
2. rejestrujesz sie tutaj tylko w socjalu i w taxie co zajmuje Ci 2x po 10 minut i gotowe
3. pamietaj, lekarz tutaj kosztuje, pierwszy platny offsick, w zaleznosci od okolicznosci po 4-9 miesiacach, nikt ci nie wyplaci bezrobotnego bo tutaj to nie istnieje, wiec ludzie przy koncu kontraktow, lub gdy jada do polski "choruja" :flu1: :okej:
4. jezeli jestes szczesciarzem to najgorsza nore znajdziesz juz za jedyne 80-90 f/tydzien plus prysznic na monety (he he he to jest dobre, ciepla woda przez 5 minut)
5. pozwolenia na prace generalnie nie potrzeba, jednak sa zawody "chronione" (wiekszosc) gdzie pracodawca musi wystapic o licencje dla Ciebie, te zawody "niechronione" to raczej w hospitality i catering i na farmach
6. jezeli masz konto w hsbc to wystarczy ze zmienisz adres zamieszkania w banku, a jezeli masz konto w kazdym innym banku to tez zapomnij, musisz sobie otworzyc nowe, wymaganie - list od pracodawcy
7. generalnie wyspa jest bardzo przyjazna :twisted: , urzednicy przemili :shooting: ,bedziesz traktowany jak ksiaze :argument: , wszedzie przywitaja cie z usmiechem :punk16:

pzpr

o90

Wysłany: Pią Mar 13, 2009 8:43 pm   

dodam
Biuro Pracy
i zapraszamy swieze mieso armatnie na Jersey :war3orc:

Vilfredo 

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 10:36 pm   

Marceli się trochę myli jesli chodzi o konto bankowe.
Nie tylko HSBC "honoruje" konto założone na głównej wyspie, wiem, że Lloyds też, co do innych to nie wiem.
Poza tym nie jest konieczny list od pracodawcy przy zakładaniu konta.
List może, ale nie musi, przyspieszyć procedury założenia konta - to wszystko. Konto możesz sobie założyć bez tego listu.

rexel 
rexel

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 5:44 pm   Odnośnie tego tematu.

Dziwię się , że polacy dalej dają sie poniżać takim imbecylom zadufanym w sobie jak Ci ludzie ( friendly jak sie określają) z Jersey. To wprost niedorzeczne i nie do przyjęcia by w Europie XXI wieku istniała segregacja pod względem narodowości. Mieszkałem na Jersey niecały rok i wyjeżdżając wcale tego nie żałowałem. Powiem więcej. Cieszyłem się, że nie będę więcej musiał patrzeć na te daunowate mordy De Gruchy'ch i innych nierobów na których muszą pracować także i polacy. Na to, ze my płacimy krocie za byle jakią norę podczas gdy "friendly people" płącą po 1 funcie za luksusowe mieszkania. Dziwię się polakom że daja tak sobą pomiatać i traktować jak murzyni w czasach niewolnictwa.
Proszę zauważyć, że autochtoniczna ludność Jersey jest zdegenerowana genetycznie i widać na ulicy jak duży odsetek tych osób ma wady genetyczne i inne choroby.
Mam nadzieję, że glaobalne ocieplenie jest faktem i za parę lat morze pochłonie tą wyspę.
A ja będę czekać na nich w Polsce lub innym kraju europejskim i odpłacę im pięknym za nadobne.

Rexel

canicattinese 

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 12:44 am   Przykre

Chm,przykre ale prawdziwe,tylko po co tyle jadu?.I niestety w duzym(lub przeogromnym )stopniu sami jestesmy sobie winni.

matilda

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 11:28 am   

Jesli chodzi o traktowanie obcych, to rozroznienie na 'qualified' i 'non-qualified' jest rzeczywiscie okropna dyskryminacja... Ale tak samo musza sie czuc Brytyjczycy, ktorzy sa tu krocej niz 10 lat, nie chodzi tu o narodowosc tylko o to kto jak dlugo tu siedzi.
Ceny mieszkan sa horendalne a ich standard straszny - fakt... ale co wystarczyloby z tym zrobic, to ustanowic jakies ludzkie prawa dla tych 'non-qualified' i obowiazki dla tych, ktorzy wynajmuja mieszkania i byloby po sprawie. Niech sobie beda troche drozsze od 'qualified' ale powinny jakos wygladac, a 'lodgers' powinni miec swoje prawa...
Jerseyczycy sa zachlanni i maja gdzies wszystkich przyjezdnych, byleby na nich zarobic, ale to rzad im na to pozwala, (i na rozne inne niedorzeczne i dyskryminujace pomysly :-/ )
Mialam ostatnio kilka rozmow z Citizens Advice Bureau i przerazilam sie, ze wlasciwie mozna 'lodgers-ow' traktowac jak zwierzeta i wyrzucic na ulice, kiedy sie landlordowi spodoba... Przerazajace i oburzajace! Powiedziano mi tez, ze najdalej w przyszlym roku wejda jakies nowe prawa dla 'non-qualified' people... Oby oby....

canicattinese 

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 5:46 pm   Ale?

Ale o czym ty mowisz?,kwalifikacje sa jedna sprawa a traktowanie nas ak zwierzeta druga.Wielu moich znajomych(francuzow,niemcow i nawet kilku rumunow)potrafi wynajac naprawde dobre mieszkania,i nie posiadaja zadnych kwalifikacji,poniewaz nikt z nich nie jest tutaj powyzej 5-ciu lat.Zreszta moze sie myle.

matilda

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 9:26 pm   

Oprocz niezapewniania godziwych warunkow mieszkaniowych nie spotkalam sie z innymi przejawami traktowania 'nas' jak zwierzeta... :goat1: Jakies przyklady?
(ja tez mam milusie mieszkanko, ale za ta cene w UK mialabym 3 pokoje! :nerwus: )
Ostatnio zmieniony przez matilda Wto Gru 08, 2009 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  

canicattinese 

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 12:54 am   

No moze z ztymi zwierzetami to rzeczywiscie przesada,ale godziwe warunki sa godziwymi warunkami,a odpowiednie traktowanie nas to juz zupelnie inna historia,spotkalem sie kilka razy z glupimi odzywami i uwagami na temat Polskosci

Odpowiedz do tematu