Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie opiekunki
Autor Wiadomość
natalia27 
Natalia

Wysłany: Nie Mar 22, 2015 8:54 pm   Pytanie odnośnie opiekunki

Witam jestem na wyspie od niedawna chcialabym sie dopytac jak tutaj wyglada sytuacja ze zlobkiem lub niania ile tyg kosztuje.
Moj facet zostal w polsce z nasza 10 miesieczna coreczka ale chcialabym aby w miare szybko do mnie dolaczyl oczywiscie jak znajde pokoj dla nas bo z tego co sie dowiedzialam jest problem wlasnie z pokojami dla pary z dzieckiem.
Moze jest tutaj osoba ktora by mogla cos podpowiedziec jak to wszystko wyglada.
Pozdrawiam
Natalia

Marceli 

Wysłany: Nie Mar 22, 2015 9:59 pm   

hej,

mieszkanie,
mozliwosc wynajmowania mieszkan na jersey reguluja przepisy prawa, i tak
dla pary z dzieckiem potrzebujesz mieszkania 2adults+1child, to bedzie one bedroom flat albo odpowiednio duzy bedsit, ceny one bedroom flatow zaczynaja sie od-mysle okolo 900 funtow/miesiac, ale dobre mieszkanie bedzie kosztowalo odpowiednio wiecej. ceny bedsitow odpowiednio nizsze, ale tutaj nie wiem ile co kosztuje, ty szukasz mieszkania ktore ma status registered albo non quals for two adults and one child
szukajac mieszkania obwachaj szafy i szukaj grzyba, mowie powaznie, polowa mieskan jest zagrzybiona i zapewniam cie, ze nie chcesz aby twoja corka w czyms takim mieszkala.
upewnij sie ze mieszkanie ma podwojnie szklone okna i w miare centralne ogrzewanie, pojedyncze szybki i starego typu elektryczne grzejniki odrzucaj.
aby wynajac mieszkanie bedziesz potrzebowala depozyt, zazwyczaj rownowartosc miesiecznego czynszu plus czasami oplata dla agencji.

niania,
ponoc polki biora od 4 funtow za godzine, niania z kwalifikacjami okolo 10 w gore.
dla osob ktore sa na jersey mniej niz 5 lat istnieje specjalny program wsparcia finansowego w opiece nad dzieckiem, doplacaja 5-6 funtow za godzine opieki, ale niania musi byc zarejestrowana niania, szczegoly na www.gov.je szukaj -->Help with childcare costs if you've been in the Island less than five years

zlobek,
tego nie wiem, w waszym przypadku chyba tylko prywatnie, ale doplata od states of jersey powinna dzialac.

wiecej pytan, pisz,
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu