Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
PROSZE O PORADE
Autor Wiadomość
mama5m 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 10:03 am   PROSZE O PORADE

MIESZKAM I PRACUJE NA WYSPIE JERSEY OD PONAD 2 LAT . 5 MIESIECY TEMU URODZIŁAM SYNKA, NIE MAM MOZLOWOSCI POWROTU DO PRACY BO Z MAŁYM NIE MA MI KTO ZOSTAC A MĄŻ ZARABIA ZA MAŁO BYM MOGŁA WYNAJĄC OPIEKUNKĘ.BARDZO PROSZE O PORADE NA TEMAT ZASILKÓW NA DZIECKO GDZIE I O CO PTYAC.

evita 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 12:15 pm   

Wydaje mi sie . ze na tym etapie to nie nalezy ci sie zadny zasilek nawet ze wzgledu na to , ze maz malo zarabia , musisz byc 5 lat ale mozesz zapytac w income support w socialu . pozdrawiam

mama5m 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 12:45 pm   

słyszalam o child benefit ale nie wiem dokładnie jak to działa na wyspie???????

evita 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 4:24 pm   

na wyspie wszystko dziala ALE po 5 latach do tego czasu jedyne co mozesz zrobic to znalezc sobie part tima jak maz ma wolne lub .... jesli masz sile wziasc pod opieke inne dziecko :) a jeszcze z tego co sie orientuje na okres opieki nad dzieckiem ( o ile urodzilo sie na wyspie i max do lat 5) jest mozliwosc ze social zapewni ci contribution cover , niestety to nie UK na Jersey jest duzo trudniej o benefity , pozdrawiam

o wszystko o co pytasz mozesz dowiedziec sie w SS Income support dep. oni za wszystko odpowiadaja i jest to powiazane nie ma osobnych miejsc tym sie zajmujacych

mama5m 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 6:03 pm   

powiedzieli mi ze mogę się starać o home responsibilities protection ale nie wiem na jakiej zasadzi to działa mówili mi ale mój angielski nie jest na tyle dobry bym mogła wszystko płynnie zrozumieć. mam wypełnić jakiś wniosek, ale co dalej???????????????? czy dostane jakąś kasę ????????????????????

evita 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 6:13 pm   

http://www.gov.je/Benefit...Protection.aspx

z tego co na tej stronie pisza jest to jakas forma pomocy ale czy materialnej to musisz sama sie dowiedziec jest to chyba rozstrzygane indywidualnie wiec najlepiej bedzie jak wypelnisz ten wniosek nic cie to nie kosztuje :)

dingus 
dingus

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:27 pm   

Home responsibilities działa w ten sposób ze liczą Ci się lata pracy (bo social za Ciebie opłaca składki), które odprowadza Ci pracodawca jeśli pracujesz.
Możesz z tego korzystać do ukończenia przez Twoje dziecko 5-tego roku życia. Ty nie dostaniesz od nich żadnych dodatkowych pieniędzy z tego tytułu.

Marceli 

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 2:32 pm   

Zgadza się dingus. Dopowiem tylko, że gdy jesteś na tym Home Responsibility Protection (HRP) wolno ci dorobić 15 godzin tygodniowo lub max 796 funtów miesięcznie.

Myślę, że następujące rozwiązanie się sprawdza: do południa/popołudnia bierzesz jakiegoś dzieciaczka na kilka godzin. Potem gdy mąż wraca z pracy zostaje z Waszym dzieckiem, a ty idziesz na part-tajma.

Na inna pomoc nie masz co liczyć, chyba że Twój mąż jest tutaj 5 lat.

mama5m 

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 5:54 pm   

dziękuje teraz to wiem na czym stoje,

Odpowiedz do tematu