Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc dla matki samotnie wychowujacej dziecko
Autor Wiadomość
erica1983 

Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 11:26 am   Pomoc dla matki samotnie wychowujacej dziecko

Dzień dobry,

Ponieważ nie ma mnie osobiście na Jersey, chciałabym się zapytać, czy jest pomoc dla matki samotnie wychowującej dziecko. Mieszkam we Francji i mam dobry social, jednakże nie mogę na dzień dzisiejszy podjąć pracy ze wzgledu na slaby francuski. Dziecko ma 8 m-cy i urodzilo się tutaj, ale ma polskie obywatelstwo. Nie mieszkałam 5 lat na wyspie.
Pisze, gdyż przyjezdzajac na wyspe i majac prace na caly etat i wynajmując pokoj to nie jestem w stanie tyle zarobić, by zaplacic również za nianie. Może ktoś mi jest w stanie powiedzieć , jak tam to funkcjonuje.
Bylabym wdzieczna za odpowiedz.

gudej

Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 12:17 pm   

Witaj
z tego co sie orjetuje nie nalezy sie zadna pomoc socjalna jezeli nie posiadasz 5 letniej rezydecji na wyspie ,jest to warunek aby o cokolwiek sie ubiegac i niema tu znaczenia czy jestes z partnerem czy samotnie wychowujesz dziecko ,ale mozesz poczytac jeszcze na stronie moze ccos wyszukasz ;pozdrawiam

nik 
nik

Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 7:52 pm   ....

tak to prawda musisz miec 5 lat rezydeci i im to udowodnic jesli nie masz NIC ci nie przysluguje

Odpowiedz do tematu