Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Polacy na Jersey 2008 - wyniki ankiety - komentarze
Autor Wiadomość
skaut 
Site Admin

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 12:23 am   Polacy na Jersey 2008 - wyniki ankiety - komentarze

Tak jak obiecywałem dzisiaj na stronie głównej www.jerseyinfo.pl pojawiły się wyniki naszej ankiety.
Nie są one specjalnie zaskakujące, choć osobiście wydawało mi się, że większy procent ludzi zamierza wrócić w przeciągu roku do Polski. Jest jednak spore grono "niezdecydowanych" co może jednak świadczyć o rozważaniu takiej możliwości.

sezza

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 1:18 pm   

[b]po 4 latach pobytu do na wyspie wróciłam do Polski.tu mam własne mieszkanie i pracę zgodną ze skończonym kierunkiem studiów.gdybym mogła zabrać te dwie rzeczy ze sobą, wróciłabym na wyspę na zawsze[/b]

matilda

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 7:02 pm   

A czego ci brakuje w Polsce w takim razie???

Co do wynikow ankiety to zgadzaja sie z moimi przewidywaniami :) , tylko jestem zaskoczona ze tyle osob rozwaza zamieszkanie tu na stale... Ja naleze do tych niezdecydowanych, ale raczej co do czasu jaki jeszcze tu spedze, bo wyjechac predzej czy pozniej zamierzam. Za malo sie tu dzieje... i za daleko wszedzie.

o90

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 9:13 pm   

niewatpliwe zalety Jersey to latwosc zdobycia pracy dzieki ktorej jestes w stanie normalnie zyc i jeszcze odkladac (pod warunkiem ze nie jestes angolem i nie zostawiasz wyplaty w pubie)
Normalnie zyc bez legendarnej polskiej szarpaniny , ktora wszycy dobrze znamy.

z niecierpliwoscia czekam az ktorys z moich znajomych pojedzie do Polski znajdzie prace w przeciagu tygodnia i spokojnie sobie bedzie w Polsce zyl

jak sie doczekam to sie zwijam, wtedy nie bedzie sensu tutaj siedziec

sumo

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 10:37 pm   

Zaskoczona jestem procentem ludzi wykonującym prace umysłową, co zaprzecza ogólnej opini, że Polacy za granicą wykonują najniżej płatne prace fizyczne.Ten wynik jest pocieszajacy. :ok:

Neo 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 3:16 pm   

sumo napisał/a:
Zaskoczona jestem procentem ludzi wykonującym prace umysłową, co zaprzecza ogólnej opini, że Polacy za granicą wykonują najniżej płatne prace fizyczne.Ten wynik jest pocieszajacy. :ok:

Trzeba zwrócić jednak uwagę na fakt, że ankieta była przeprowadzana w internecie i ciekawi mnie czy np na farmach jest do niego dostęp. Jeżli nie, to trzeba brać gruuubą poprawkę?

matilda

Wysłany: Pon Lis 03, 2008 4:38 pm   

Z tego co slysze od 'foreigners' (Polakow i nie tylko) pracujacych w UK i Irlandii to tam trudniej sie piac po szczebach kariery. Jedni przypisuja to panujacej niecheci do imigrantow 9no bo jest ich tam troche duzo, fakt) a inni mowia ze po prostu wymagania sa wieksze. Ja z wlasnego doswiadczenia nie powiem bo tylko na Jersey pracowalam. Mysle ze to jednak strach przed obcymi, bo przeciez madrzy ludzie tam tez sa, nie wszyscy na Jersey ;) ).
A tutaj mysle , ze rzeczywiscie wielu pracuje juz umyslowo - patrzac po moich znajomych chociazby - a miejscowi nie maja takich oporow jak w UK , bo tutaj latwiej imigracje opanowac. Mozna wpuscic wiecej ludzi albo mniej, ot co!

Slawek 
Slawek

Wysłany: Pon Lis 10, 2008 9:41 pm   

Cześć,

Szczerze powiedziawszy to autor tego 'opracowania' nie napracował się zbytnio. Ograniczył się tylko do podsumowanie wyklikanych odpowiedzi :( i narysowania paru wykresw w Excelu.

Zestawienie byłoby znacznie ciekawsze jeśliby porównać je z bardziej ogólnymi danymi, jak się rozkłada społeczność Polska (no może internetowa Polska) na tle rozkładu społeczności Jersey pod wzgledem wykształcenia. Albo np. jaki procent z nas pracuje w jakich branżach w porównaniu do procenotwej ilości ofert pracy w danej branży.

Tyle tylko że trzebaby sięgnąć do innych źródeł, statystyk lokalnych czy choćby policzyć i posegregować na branże ogłoszenia z kilku(nastu) biur pośrednictwa pracy. Wtedy można by się dowiedzieć czy w bankowości pracujemy bo jesteśmy lepsi, czy tak nas tam dużo bo generalnie jest bardzo dużo ofert z tej branży.

Poza tym - pracownik umysłowy pracownikowi umysłowemu nie równy. Sekretarka w firmie to generalnie pracownik umysłowy, choć w sumie w niektórych firmach niemalże zarządza firmą organizując czas pracy i managera, i ludzi dookoła, a w nikektórych parzy herbatę i gania na pocztę. Ciekawsze byłoby zestawienie ile osób pracuje na stanowiskach kierowniczych, ile jako specjaliści, a ile jako administracja, czy bardzie 'ogólno biurowi'.

Pozdrawiam, w szczególności autora leniuszka :)

Sławek

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 10:26 am   

Z tego co wiem, to redakcja jest otwarta na wszelkie sugestie, zawsze możesz zaproponować przeprowadzenie ciekawszej ankiety. Jak przychodzi jednak, od słów do czynów, to generalnie ludzie raczej się wycofują. Nie Ty pierwszy i nie ostatni masz na forum rewolucyjne pomysły. Więc, nie leniwy Sławku, do roboty. :-) .

Slawek 
Slawek

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 12:00 pm   

Cześć,

Nie zauważyłem w moim poście niczego 'rewolucyjnego'. Po prostu przedstawiłem swoją opinię co do merytorycznej zawartości opracowania wyników ankiety. Moim zdaniem nie mówi ono nic, albo bardzo mało o nas tutaj. I tyle.

Pozdrawiam
Sławek

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 2:17 pm   

Ok, oczywiście "rewolucyjny" to była przenośnia, chodzi mi o to, że wielu juz chciało "coś" robić i na forum i na rzecz polskiej społeczności. Ale każdy ma tylko pomysły, a nikt ich nie chce wprowadzac w zycie. Tak samo było z pretensjami co niektórych, żeby sie ruszyć i zrobić cos w sprawie polskiego konsula na Jersey. No i ja sie pytam, gdzie sa te osoby co tak krzyczały?? Czy zrobiły cos w tej sprawie, zadzwoniły w konkretne miejsca??? Nic się nie dzieje, najlepiej jest krytykować.
Zawsze można zrobic coś lepiej od innych, tylko po prostu trzeba się za to zabrać. Oczywiście, może można by było przeprowadzić bardziej szczegółową ankietę. Może są ludzie na Jersey, którzy mają doświadczenia w statystyce ekonomicznej, korelowaniu danych i szacowaniu, sporządzaniu ankiet i wyborze grup docelowych, czy prób do badań. Nikomu się jednak nie chce nic robić.
Polacy na Jersey są zupełnie niezorganizowani. Nie ma poczucia wspólnoty narodowej. To taka dygresja do dzisiejszego święta.

Skoro mamy tu żyć, to warto by się jakoś zorganizować.
Gdyby nie ta strona, to w ogóle nic by się nie działo w polskiej społeczności. Nawet Stowarzyszenie Polaków upadło.
Ostatnio zmieniony przez BlackMamba Wto Lis 11, 2008 2:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Slawek 
Slawek

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 4:32 pm   

Widzę że chyba dopełniłem jakąś czarę goryczy moim postem która ci sie najwyraźniej przelała.

Przedstawiłem moją opinię co do wyników, czy raczej opracowania wyników ankiety, do czego zresztą zachęca tekst na stronie głównej. Kropka.

Wskazałem co moim zdaniem moża było zrobić lepiej przy niewiele większym nakładzie pracy, ale to nie znaczy że kogoś od razu krytykuję. Nie krytykuje nikogo. Tekst o 'autorze leniuszku' był drobnym i niewinnym w zamyśle żarcikiem, stąd zresztą użycie zdrobnienie.

Być może są na wyspie ludzie który mają doświadczenie w statystyce ekonomicznej. Ja akurat jestem z 'czwartego słupka od końca' jesli chodzi o procentowy rozkład zatrudnienia w branżach osób biorących w udział w ankiecie.

Być może są na wyspie ludzie który mają doświadczenie w statystyce ekonomicznej. Nie wykluczone że im się nie che robić. Ale niewykluczone również że nie zostały poproszone o taką pomoc. Jak również nie wykluczone że same się nie zgłosiły bo np. nie wiedziały że taka ankieta powstaje - zobaczyły ją już po fakcie gotową do wypełnienia na stronie. Moim zdaniem Twoje stwierdzenie Nikomu się jednak nie chce nic robić , w dodatku skierowane niejako pod moim adresem, jest nieuzasadnione.

Apropos konsulatu (i nie tylko) - zadzwoniłaś może w jakieś konkretne miejsca w tej sprawie ?

Pozdrawiam,
Sławek
Ostatnio zmieniony przez Slawek Wto Lis 11, 2008 4:37 pm, w całości zmieniany 2 razy  

skaut 
Site Admin

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 10:02 pm   

:peace: W przyszłym roku będzie lepiej ;) Polacy na Jersey 2009 to dopiero wyzwanie.

arek 
pasqal

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 11:48 pm   

to robmy cos.wszyscy czekamy na cuda?spotkajmy sie.pogadajmy.wymyslmy cos.czy to takie trudne?

Slawek 
Slawek

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 9:53 am   

Cytat:
...wymyslmy cos.czy to takie trudne

Rzekłbym - zajebiście...

(Szczególnie przy tak precyzyjnej definicji tego co mamy wymyśleć :) )

Odpowiedz do tematu