Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Paszport
Autor Wiadomość
xyz 

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 1:59 pm   Paszport

Mam pytanie. Gdzie obecnie mozna wyrobic dziecku paszport tymczasowy?? Czy nadal trzeba latac do Londynu?? Bardzo prosze o jakies linki.
Z gory dziekuje.

Marceli 

Wysłany: Sob Lut 11, 2012 10:47 pm   

Link jest tylko jeden http://www.londynkg.polemb.net/?document=96

W zaszłym roku przyjechał pracownik ambasady z wydziału konsularnego i zebrał wnioski wszystkich chetnych(ktorzy wiedzieli)z Jersey. Chodzi o wykonanie przepisu, który mówi, że wniosek paszportowy konieczne trzeba złożyć(podpisać?)w obecności pracownika wydziału paszportów. Po 2 lub 3 tygodniach dostałem paszport dla mojego łobuza. Niestety, polskie paszporty dla dzieci do lat 5 wydaje sie tylko na jeden rok. Pamietam, że przyszło może 7 osób, wiec nie liczę, że przyślą kogoś w tym roku. Tym bardziej, że nie ma tu już konsulatu.

Jeżeli masz jak, lepiej wyrób dla dzieciaczka jerseyowski paszport. Mniej kłopotu.

@nka

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 1:27 pm   paszport

my wlasnie wyrobilismy paszport brytyjski, nie trzeba nigdzie latac i koszt to tylko 49£ plus zdjecia do paszportu, potrzebny jest certyfikat urodzenia,jeden z rodzicow musi przedstawic zaswiadczenie z socjala i od pracodawcy lub pracodawcow ze 5 lat przed narodzinami dziecka pracowal na jersey, jedno ze zdjec musi byc podpisane przez osobe pochodzenia brytyjskiego ktora potwierdzi, ze dziecko na zdjeciu to twoje dziecko a w kwestionariuszu ta osoba musi wpisac swoje dane i ze zna jedno z rodzicow minimum dwa lata(osoba ta musi byc godna zaufania,o dobrej reputacji np.menadzer). paszport dostalismy poczta w ciagu 7 dni od daty zlozenia.

xyz 

Wysłany: Wto Lut 14, 2012 8:50 pm   

Dziekuje za odpowiedz :dancing6:

Odpowiedz do tematu