Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Paszport dla niemowlaka
Autor Wiadomość
Marchin 

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 4:16 pm   Paszport dla niemowlaka

Hej.

Temat juz wielokrotnie poruszany na forum. Czy ktos wie jak na dzien dzisiejszy wyglada sytuacja z wyrobieniem paszportu dla niemowlaka- rodzice na wyspie od 4 lat .

Dzieki za Info

evita 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 4:58 pm   

NO JUZ WIELE NAPISANO NA TEN TEMAT :tak:

streszczenie : jezeli wasze dziecko urodzilo sie na jersey , a wy nie macie pelnych 5 lat nie liczcie na paszport brytyjski po brakuje wam roku , chyba , ze zlozycie papiery za rok, jezeli nie zlozyliscie documentow o ILR to zostala wam wycieczka do konsula na jersey ktory powinien wam pomoc wypelnic wnioski lub tez udzielic informacji jak to zrobic najlepiej zahaczcie o CAB na New Street dadza wam tam namiary na niego , ostatecznym i najgorszym scenariuszem jest wycieczka z dzieckiem do Londynu (procedura w poscie o wizycie w konsulacie ) mam nadzieje ze pomoglam ;D

pozdrawiam

ewa21 

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 9:37 pm   

"jezeli nie zlozyliscie documentow o ILR "

Też się interesuję tym tematem, ale nie jestem za bardzo poinformowana.
Jak byś mogla wyjaśnic co to jest to IRL i kiedy powinniśmy się o to starać. Bo ja do tej pory myślałam że jak się nie ma 5 lat rezydencji to pozostaje tylko wycieczka do Londynu. Jeśli są jakieś inne możliwości to bylabym wdzięczna gdybyś mogła o nich napisać i w ogole jak się najlepiej do tego zabrać. Z góry dzięki.
czekam na odpowiedź.

evita 

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 10:30 pm   

"istnieje szansa na zarejestrowanie waszego dzidziusia na jersey jeszcze przed urodzeniem, jezeli jestescie na wyspie pelne 5 lata i macie szanse na uzyskanie listu od pracodawcy ze wyrazacie gotowosc pozostania na wyspie dluzej " na stale " nazywa sie to (ILR) indefinite leave to remain , jest to forma rejestracji dziecka i w momencie narodzin oprocz certyfikatu urodzenia macie takze cos w rodzaju ID i mozecie na tym przekraczac granice bez koniecznosci wyrabiania obywatelstwa brytyjskiego i podrozy do londynu po polski paszport , mozna to zrobic spokojnie w polsce" to z postu wczesniejszego podobno jesli jestes ok 4 lat ciagiem i takie pismo sobie zalatwisz to tez jest szansa na ten dokument ZAZNACZAM ze to tylko mozna zrobic przed urodzeniem dziecka szerzej poczytac o tym mozesz na stronie citizen advise.gov.je powinni cie o tym poinformowac twoj doctor GP lub polozna :D mam nadzieje ze sie uda bez wycieczki do londynu , pozdrawiam

Marceli 

Wysłany: Czw Lis 12, 2009 8:27 pm   

hej evito
evita napisał/a:
zostala wam wycieczka do konsula na jersey ktory powinien wam pomoc wypelnic wnioski

masz na mysli wnioski(wniosek) o paszport?

evita 

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 9:07 am   

Witam

Wlasnie coz za "faux pas " wkradla sie do mojego postu , chyle czola Panie Marceli OCZYWISCIE ze wniosek, wnioseczek , wniosunio tylko jeden ,liczba pojedyncza oczywiscie , dobrze ze pomogles zauwazyc ta jakze ISTOTNA pomylke :cfaniak:

chcialam pomoc i takie bledy uppps ;D
Ostatnio zmieniony przez evita Pią Lis 13, 2009 9:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  

Marceli 

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 9:42 pm   

He he, chciałem byc tylko rzeczowy, a okazało sie, że jestem złośliwy. Oj! Marceli, to nie tak miało być, zupełnie nie tak...

Laguna_19 
LAGUNA_19

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 8:54 pm   

obecnie jezeli dziecko jest ponizej 5 broku zycia to nie trzeba go zabierac ze soba do londynu.wiem o tym bo bylismy w konsulacie zalatwiac paszport dla naszej 2miesiecznej coreczki:)

Odpowiedz do tematu