Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
licencje w czasie kryzysu
Autor Wiadomość
Galadriela 

Wysłany: Sro Mar 11, 2009 10:50 pm   licencje w czasie kryzysu

Witajcie!
Mam pytanie,czy orientujecie sie, jaka jest teraz polityka Housingu w kwestii przedłużania licencji? Dochodzą mnie głosy, że nie chcą w ogóle ich wydawać, nawet do prac, do ktorych do tej pory nie było problemu, czy z przedłużaniem też tak wariują? Pracuję w Nursingu (gdzie do tej pory przedłużali bez problemu), co prawda licencję mam do sierpnia, więc póki co nie mam się chyba czym martwić, ale wolę wiedzieć, na co się przygotować.

Prince Polo 

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 8:45 am   Anglo-polski?

A mogłabyś jeszcze raz po polsku napisać o co chodzi z tym "housingiem, nursingiem" i o jaką licencję pytasz? :idea:

Marceli 

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 6:30 pm   

he he racja, chyba musisz jeszcze raz napisac bo Twoj "housing" rozumiem jako "Housing Department", i z cala pewnoscia nie ma on nic wspolnego z pielegniarstwem, bo tak rozumiem "nursing" - moze zle rozumuje? prosze popraw mnie.

jezeli chodzi Ci o licencje do pracy, to chodza pogloski ze sa problemy z wydawaniem nowych, nie wiem jak z przedluzaniem, popatrz na ogloszenia o pracy i zobacz, ze zdarzaja sie teraz ogloszenia na kelnerke "5 years residency required", nie zebym sial panike...

Galadriela 

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 8:30 pm   

No fakt, że użyłam paru skrótów myślowych, ale takimi zwrotami posługuję się w rozmowach z nielicznymi Polakami, których tu znam (nie tylko Polakami zresztą), więc myślałam,że to takie uniwersalne :)
Housing oczywiście jest H Departamentem, który wydaje licencje na prace i zameldowanie (Right to work), i ma możliwość przedłużania już wcześniej wydanej. Nursing to Nursing Home (dla tych, co chcą po polsku - dom opieki), pracuję jako opiekun na licencji na 9 miesięcy. Wiem, że w owych domach opieki do tej pory nie było większego problemu, żeby tę licencję przedłużyć - tu znów do akcji wchodzi Housing - ale teraz PONOĆ teraz już jest problem.
Stąd moje pytanie, czy ktoś wie coś więcej?
Ze nowych nie wydają, też słyszałam, nawet widziałam takie zabłąkane owieczki, co przychodziły na rozmowę i dość szybko wychodziły, bo odpadały właśnie przez brak licencji.
Trochę nieciekawie się tu robi...
Ostatnio zmieniony przez Galadriela Czw Mar 12, 2009 8:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Marceli 

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 9:06 pm   

heh

przepraszam, nie zauwazylem, ze to forum z guernsey, potraktuj zatem to co napisalem jako niebyłe i zwroc sie do kogos kompetentnego o wyjasnienie twoich watpliwosci, np wasz housing department lub kogo tam macie,

heh tylko zamieszanie wprowadzilem, przepraszam

majka

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 11:54 pm   

cześć ,
proponuję poczytać dyskusji na forum pod artykułem :

http://www.thisisguernsey...r-local-people/

chyba nie ma się co dziwić że Housing Control jest pod presją ,
a swoją drogą znajomi portugalczycy śmiali mi się w nos jak
przeprowadzałam się do OM , niektórzy z nich właśnie wrócili
z Madeiry aby przekonać się że pracodawca nie ma szans na
licencję dla nich,
sama mam podobny problem - wakaty na które nie mogę
znaleźć locala , a jak nie to ogłaszaj się człowieku przez min miesiąc
żeby ci pozwolili zatrudnić nie locala,
paranoja się robi , a ci co przychodzą na interview to przechodzi
ludzkie pojęcie taka porażka
aha i nie wygląda na to żeby było lepiej w najbliższej przyszłości

ps nasz współlokator prowadzi dom opieki i faktycznie opowiadał
że u niego cisnęli , większość łotyszy co u niego pracuje przeniosła
się do Open Market mimo nie najlepszej stawki bo nie chcieli
wracać do siebie bo u nich się bardzo nieciekawie zrobiło w kraju
Ostatnio zmieniony przez majka Pią Mar 13, 2009 12:11 am, w całości zmieniany 1 raz  

Galadriela 

Wysłany: Pią Mar 13, 2009 3:26 pm   

Dziękuję Ci bardzo za konkretną odpowiedź, faktycznie trochę to dobijające... Moja koleżanka pracuje w kawiarni, mają teraz połowę personelu i od ponad miesiaca nie zatrudnili nikogo nowego, bo nie chcą żadnego obcokrajowca, a miejscowi się nie zgłaszają...i ci, którzy zostali, zapierniczają ponad ludzka miarę.
No cóż, dobrze, że w razie czego chociaż pozostaje open market..

M.J1981 
M.J

Wysłany: Pią Mar 13, 2009 3:50 pm   

WITAM. Tak macie racje housing nie chce przedłużać prawa do pracy , kilku moich znajomych musiało opuścić wyspę i najprawdopodobniej ta sytuacja nie ulegnie zmianie to że taka sytuacja będzie było wiadomo już kilka miesięcy temu .Mój menger nie ukrywał tego i powiedział to wprost .

pozdrowienia dla ludzi pracujących na wyspie!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz do tematu