Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
kursy ang. na guernsey
Autor Wiadomość
eliza 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 9:22 pm   kursy ang. na guernsey

Hej rodacy! Jestem od kilku dni na guernsey, chce podszkolic moj angielski (jest bardzo slabiutki) i w zwiazku z tym pytanie - znacie jakas szkole ktora organizuje kursy angielskiego, popoludniowe czy raczej wieczorowe? Znalazlam w internecie jedna szkole, Accnet, znacie? Bylam dzis w St. Peter ale pod podanym w sieci adresem nie znalazlam zadnej szkoly. Jak ktos cos wie to prosze o info.

matilda

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 10:05 pm   

na Jersey jest Highlans College! pomoglam??? give me a point!

matilda

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 10:06 pm   

mam glupawke... sorryy.. powodzenia! :-)

eliza 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 10:27 pm   

Niestety, nie pomoglas gdyz napisalam ze jestem na Guernsey, nie na Jersey. Ale dzieki za zainteresowanie

johnytuba 

Wysłany: Nie Mar 09, 2008 7:24 am   

College of Further Education tam powinnas spytac

eliza 

Wysłany: Nie Mar 09, 2008 9:45 am   

dzieki, jutro tam zadzwonie. ciekawe ile kosztuje taka przyjemnosc, nie wiesz moze?

tomguernsey 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:00 pm   

O szkołach nic nie wiem. Proponuje natomiast zakup programu do nauki ang. z którego ja korzystałem Euro+ angielski z cambridge na dłuższą męte wyjdzie taniej ale trzeba dużo czasu poświęcić by go ukońcyć. Składa się z 3 stopni zaawansowania. Dobrą stroną jest to że samemu dostosowujesz czas i tempo pracy.

eliza 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 4:15 pm   

Dzieki, ale nauka w domu to nie dla mnie, nie moge sie zmobilizowac. Chce isc do szkoly chyba ze bedzie naprawde droga. Mam nadzieje ze cos znajde choc nie moge sie nadziwic ze nikt nie wie o zadnej szkole

tomguernsey 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 6:45 pm   

Prawdopodobnie nie ma żadnej dlatego nikt nic nie wie.

eliza 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 7:31 pm   

Rany, nie zartuj! To gdzie ja trafilam? To taka dziura?! Cieszylam sie nawet, ze wyladowalam tu a nie na Jersey bo tam pewnie ciagle gadalabym z Polakami a tu jest ich znacznie mniej ale juz chyba sie nie ciesze. Owszem, jestem zmuszona gadac tylko po ang. i to jest ok ale ja chce isc na kurs zeby jak najwiecej sie nauczyc. A ty dlugo jestes na Guernsey?

tomguernsey 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 8:06 pm   

W sumie to z 3 lata z przerwami. Według mnie to fantastyczna dziura. Spokój, ludzie fajni, piękne widoki. Ja jestem zadowolony że tu jestem.

eliza 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 10:15 pm   

No to moze nie bedzie tak zle. Chociaz sam potwierdzasz, ze to dziura, fantastyczna wprawdzie, ale dziura. Zobaczymy. Jestem tu dopiero niewiele ponad tydzien, na razie sie rozgladam, nie narzekam ale juz jakis pogald mam. Na razie bylam jedynie w St Peter, na nogach, zeby lepiej obejrzec wyspe (50 min.) oraz pojezdzilam troche na rowerze. Podoba mi sie tu choc wieje nuda

eliza 

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 8:54 pm   

No i sama sie o kursy ang. wypytalam. Dzieki johnytuba za wskazowki, w centrum informacji tez mi o tym collegu powiedzieli. Faktycznie, jest, dziala, po swietach zaczynam nauke

marchewa

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 4:39 pm   kurs

Witam wszystkich

Eliza napisz jak tam ci idzie w tej szkole.zadowolona jestes ? Jak to wyglada cenowo? bede bardzo wdziedzna.pozdrawiam

eliza 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 8:02 pm   

Hej Marchewa, w szkole bylam dopiero 2 razy bo teraz sa ferie swiateczne wiec mamy 2 tygod. przerwy. Dwie pierwsze lekcje sa bezplatne, daja czas na zastanowienie. Moja oplata to 45 funciakow za zajecia do konca roku czyli do konca czerwca chyba. Cala oplata wynosi 130 za 3 pierwsze poziomy i 175 dla bardziej zaawansowanych. Zajecia sa raz w tygod. po 1,5 h, ja mam w srody od 17 do 18.30, moglam tez wybrac pozniej, od 19 do 20.30. Jest nas tylko kilka osob w grupie, sam babiniec, oprocz mnie 4 czy 5 dziewczyn i nauczycielka, mloda dziewczyna. Na razie nie mam zdania na temat tej szkoly, za krotko chodze ale sadze ze bede kontynuowac. Wiem ze 1,5 h raz w tygod. to malo ale dobre i to a 45 F to niewiele. Wejdz sobie na strone guernsey college of further education, tam znajdziesz adres i tel.

Odpowiedz do tematu