Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
którego pracodawce wybrac?
Autor Wiadomość
to-mas

Wysłany: Nie Mar 23, 2008 1:42 pm   którego pracodawce wybrac?

Witam.
Mam propozycje pracy od dwoch hoteli (warunki płacowe i socjonalne identyczne) - poradzcie którego wybrac i czy moze cos o ktoryms z hoteli cos slyszeliscie ? (chodzi mi glownie o warunki pracy -pracodawca itp.)
Peninsula Hotel i Hougue du Pommier ??
z góry dzieki za porade

matilda

Wysłany: Nie Mar 23, 2008 10:38 pm   

to chyba nie na Jersey...?

to-mas

Wysłany: Pon Mar 24, 2008 2:10 pm   

nie to nie jersey - dlatego umieściłem ten temat w dziale "Forum wysp Guernsey/sark..." ...

więc aby nie było znowu kolejnych postów tego typu to jest to na wyspie Guernsey !!

matilda

Wysłany: Pon Mar 24, 2008 3:47 pm   

:-/

to-mas

Wysłany: Pon Mar 24, 2008 5:44 pm   

matilda napisał/a:
:-/

az tak źle na tej wyspie ?

majka

Wysłany: Pon Mar 24, 2008 10:18 pm   

Mnie całkiem dobrze ,koniecznie musisz pracować w gastronomii?...
Przecież to się nudne robi próbować wytłumaczyć, że hotele z tymi ich OM D Category wykorzystują rodaków jak się da, oczywiście pewnie znajdą się zwolennicy, bo nie trzeba się martwić o housing, ale słyszę ,że ludzie zarabiają po 600 m-c po opłatach za pokój i wyżywienie,bo te zabierają przy wypłacie, nóż się w kieszeni otwiera .
Więc jak znasz język to weź którąś z tych ofert,najwyżej zmienisz pracę jak się trochę zaklimatyzujesz,tylko przemyśl dwa razy te oferty bo nie słyszałam nic o tych hotelach co mogłoby mnie skłonić do opinii za lub przeciwko , ale sprawdziłam na mapie, są na za...piu,busy jeżdżą jak chcą ,do St Peter Port daleko,więc albo kupisz autko za grosze ,albo będziesz czuł się uwiązany tam gdzie będziesz mieszkać, Penisula jest chociaż przy plaży,ale strona internetowa tego drugiego...very impressive, aha zwróć uwagę że Penisula może zakwaterować dwa razy więcej gości,dodałeś dwa do dwóch???
pozdrowienia i powodzenia

to-mas

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 12:05 am   

Wiesz - napewno jest jakis wyzysk ale napisz mi prosze co innego mozna tam (na wyspach) robic ? Wiadomo że człowiek jest pazerny :P - więc cche zarobić jak najwiec ale nic innego via internet nie idzie znaleźć.
Ja język angielski znam bardzo dobrze ale co z tego skoro nic nie idzie znaleźć innego....
Pozdrawiam i prosze o ewentualny złoty środek lub porade :smile:

matilda

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 9:50 am   

Źle na której wyspie? Ja jestem na Jersey. Na Jersey jest spoczko. Ale miałam nie pisać o Jersey!!! :-/

eliza 

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 12:06 pm   

To-mas, jestem na guernsey ale nic nie wiem o tych "twoich" hotelach. Wyladowalam tu dopiero niecale 4 tygod. temu. Krajobrazy piekne, cudowne wybrzeze klifowe, czysto, zielono i...nudno. Faktycznie, ostatnie autobusy odjezdzaja o 7 p.m. niewazne skad ale do wielu miejsc mozna dojsc na nogach, ja czesto chodze, mam 40 min. piechota do st. peter. Poza tym domyslam sie ze jak sezon rozpocznie sie na dobre to autobusy beda jezdzily dluzej. Potwierdzil to znajomy z hotelu, latem jezdza do 10. My mamy do dyspozycji rowery, dopiero raz sie wybralam na przejazdzke bo straszne wiatry tu sa i dosc czesto pada deszcz. Slabo znam ang. wiec nie bardzo moglam wybrzydzac jesli chodzi o prace, jestem pokojowka, lekko nie jest, kokosow nie zarabiam ale dorabiam w naszej restauracji hotelowej jako kelnerka i dzieki temu szkole jezyk. Moze ty tez znajdziesz sobie prace na part time? Tu jest naprawde nudno choc jak ma sie znajomych to moze byc fajnie. Ja mam w pokoju internet wiec jakos czas leci. Sadze ze latwiej tu odlozyc kase bo nie bardzo jest gdzie i na co wydawac.

eliza 

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 12:16 pm   

majka,
Majka, czy moge wiedziec co robisz, tzn. gdzie pracujesz i ile zarabiasz? Pytam bo jestem bardzo ciekawa ile mozna zarobic pracujac w innej branzy niz hotelarsko-gastronomiczna. I ile placisz za pokoj w st.peter? Od razu odpowiem ze ja jestem pokojowka i zarabiam tylko ciut wiecej niz napisalas. Ale za slabo znam ang. zeby cos lepszego znalezc. Jednak jak bede miec dosc to po prostu zloze wypowiedzenie i tyle. Jak nie chcesz mi odp. na forum to napisz na gg 7813058. Pozdrowiam!

majka

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 11:36 pm   

Oprócz tego co Ci napisałam dodam tylko ,że ja też nie znałam języka ,wciąż popełniam błędy, na swoją obronę powiem tylko ,że pierwsze dwa lata pracowałam z samymi Polakami, którzy nawet nie chcieli się nauczyć ,byli tylko odbębnić kontrakt,zarobić,wracać.
Teraz tylko lokalni lub obcokrajowcy jak ja,więc mus ale też atmosfera fajna więc nikt z nikogo nie robi głąba,jak popełnisz gafę.Aha np wśród ludzi z Madery ci co nie znają języka czasem zarabiają więcej niż tacy co znają, taki to zaradny naród,ale oni są nie do zdarcia czasem ciągną po trzy etaty,aha tak nie związane z tematem-szykuje się polska impreza 3 maja, ale już pisałam do organizatora coby obwieścił rzecz na forum, bo ja nie znam Go nawet osobiście, jak nic nie napisze to ja powiem jak się z Nim kontaktować
:drinking66: :drinking66: :drinking66:

majka

Wysłany: Czw Mar 27, 2008 9:04 pm   

a pracy można szukać na http://www.thisisguernsey.com/ to dla To-masa, tylko od razu szukaj pokoju ,ta sama strona,

meganmilford

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 2:05 pm   

Jestem nowa na gurnsey niech mi ktos podowie jak to jest z praca mam dobry angielski nie interesuja mnie prace fizyczne.

eliza 

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 2:44 pm   

Wiem ze w hotelach czesto poszukuja pracownikow na recepcji. U nas chyba raczej juz nie potrzebuja, stanowiska sa obsadzone ale w innych hotelach mogalbys popytac. Jednak jesli chodzi o place to nie mam pojecia. Aha, na pewno beda u nas potrzebowac kelnerki bo jedna dziewczyna odchodzi. Jak jestes zainteresowana to odezwij sie

majka

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 9:43 pm   

w Benettonie szukają ekspedientki na full time i podobno w perfumerii naprzeciwko Boots'a ale to tylko słyszałam ,no a umysłowe to też wyżej podałam link, ale licz się z tym ,że im mniej fizyczna tym większe prawdopodobieństwo że czeka Cię Open Market, no chyba że Jesteś specjalistą w poszukiwanej na rynku dziedzinie to może wystarają się o licencję na kontrakt
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu