Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki materac dla niemowlaka???
Autor Wiadomość
helenka 

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 11:13 am   jaki materac dla niemowlaka???

czy ktos moze mi doradzic jaki materac powinnam kupic dla niemowlaczka? lepszy jest sprezynowy czy piankowy? czy moze jeszcze jakis inny? z gory dziekuje za pomoc:)

biedronka 

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 5:28 pm   

czesc ja mam pianke i jest b.dobry miekki i wogole dziecku jest wygodnie a sprezynowe sa twardze i sama wiesz sprezyna jak sprezyna moze sie urwac (co prawda nasze pociechy nie sa az tak ciezkie ale to roznie bywa)
pozdrawiam

helenka 

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 11:13 am   

dzieki bardzo za podpowiedz. tez bylam za pianka ale wolalam sie upewnic :) . dziekuje jeszcze raz!

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 4:05 pm   

Dużo czytałam kiedyś o materacach dla dzieci polecam poczytac z linka poniżej, ortopedzi zalecają raczej twarde materace dla dzieci ze względu na wady kręgosłupa, które powodują miekkie materace,

Cytat:
Jaki materac do łóżeczka najlepszy???

Oto info z serwisuwww.tato.pl z 2004 roku:
Maluch spędza większość czasu w łóżeczku.
Co ważne a co mniej?
Zawarte w tytule twierdzenie jest oczywiste dla wszystkich. Z tego powodu poświęcacie wiele czasu na wybór łóżeczka zastanawiając się jakie będzie najlepsze. Okazuje się, że dziecku jest zupełnie obojętne w jakim łóżeczku leży. Białe, sosnowe, z łukiem, płozami czy na kółkach? Te pytania dotyczą Waszych upodobań i wyobrażeń. Dla dziecka ważnym będzie to na jakim materacu leży i jakość łóżka (czy nie stwarza ono jakichś zagrożeń).
Najlepszy materac taki, który doprowadza pod plecy malca odpowiednią ilość powietrza, jest odpowiednio twardy a jednocześnie sprężysty. Ze względu na swą strukturę zbudowany z takiego materiału aby do minimum ograniczyć możliwość kolonizowania w nim przeróżnych drobnoustrojów np. roztoczy. Ważnym jest też aby materac można było wyprać gdyby został zabrudzony moczem, kałem czy też wymiocinami. Biorąc powyższe pod uwagę najlepszymi okazują się być materace z pianki.

A to z forumwww.forum.e-mama.pl z roku 2006:
1. Z TYMI MATERACAMI TO TEŻ TRZEBA UWAŻAĆ! WIELE DZIECI JEST UCZULONYCH NA TEGO TYPU MATERACE! najlepsze są te piankowe( bo nie uczulają). Ale jeśli dziecko nie ma uczulenia, to można któryś tam wybrać. Czym one się różnią to za bardzo sama nie wiem
Ja mam ten zwykły piankowy, ale kupiłam trochę zły bo za miękki

2. Z TYMI MATERACAMI TO TEŻ TRZEBA UWAŻAĆ! WIELE DZIECI JEST UCZULONYCH NA TEGO TYPU MATERACE! najlepsze są te piankowe( bo nie uczulają). Ale jeśli dziecko nie ma uczulenia, to można któryś tam wybrać. Czym one się różnią to za bardzo sama nie wiem
Ja mam ten zwykły piankowy, ale kupiłam trochę zły bo za miękki

3.Ja prz pierwszym dziecku wybróbowałam kokosowo - gryczany i uważam, że sprawdził się doskonale. w ogóle się nie zniszczył, a z tego co się orientuję to piankowe raz, że są za miękkie to jeszcze po jakimś czasie należałoby je wymieniac na nowe, bo się odkształcają pod wpływem ciężaru dziecka.
Kokosowo- gryczany z jednej strony jest bardziej twardy (nie wiem czy to strona kokosowa, czy gryczana ) i od tej bardziej twardej strony należy zacząc, a po roku zmienic na bardziej miękką. Ma jedną wadę - jest dużo droższy od piankowego (2 lata temu kupiłam go za 80 zł)

4. ja mam najzwyklejszy materac z gabki- ma juz 12 lat bo ejst po moim kuzynie. spalo na nim juz 3 dzieci i wszystkei sa proste i zdrowe a zwykla gabka jest- nei z atwarda nie za mieka kiedys nie bylo takiego wyboru

I z forumwww.gazeta.pl z roku 2006
Jaki materac dla niemowlaka?

Chcialabym sie poradzic jaki typ materaca wybrac dla dziecka. Wyczytalam ostatnio w jakiejs gazecie o pielegnacji dzieci, ze najlepszy jest materac z pianki lateksowej. I jakiej grubowsci powinien byc materac? A moze lepsze sa slynne materace kokosowo-gryczane?

Re: Jaki materac dla niemowlaka?

1.Lateks najlepszy, bo oddycha. Zabójcze są piankowe, dziecko gdy przewróci się na brzuszek może się udusić. Materace kokosowe, czy z końskim włosiem w razie zamoczenia- cuchną, do tego sa za twarde.

2.ciekawa teora z tym kokosowym materacem ze jest za twardy. polecaja go prawie wszyscy ortopedzi wlasnie dlatego ze jest twardy. mym mamy kokosowy.wlasni po konsultacji z rehabilitantem.

3.najlepsze to wykonane z materiałów naturalnych(kokos,lateks).
Mata kokosowa świetnie odprowadza wilgoć na zewnątrz materaca , a maty lateksowe posiadają otworki wentylacyjne co ułatwia cyrkulację powietrza.Wszystkie rodzaje materacy winny mieć pokrowce zdejmowane do prania. (mają dodatkowe poszycie z fiseliny).Niektóre z materacy mogą posiadac tzw. bezpieczną krawędź , która
zabezpiecza przed wypadnięciem nóżki dziecka między szczebelkami.
Proponuję odwiedzenie strony: baby.vox.pl - inna oferta - materace i obejrzenie oferty. zalecam też dużo zdrowego rozsadku.

4.Ja swojej córeczce zrobiłem materac ze słomy (dokładnie matę słomianą, dość gruby).Byłem bardzo zadowolony, dziecko również (nie miało żadnej alegrii itp.)

o90

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 5:06 pm   

jako praktyk.
Bylem kiedys niemowlakiem, zalecam jakikolwiek materac
jest to po prostu najzupelniej obojetne
dowodem sa niemowlaki spiace na ziemi w afryce
czy w skorze foki na lodzie w igloo

Neo 

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 10:04 pm   

o90 napisał/a:
sa niemowlaki spiace na ziemi w afryce

czyli jednym słowem popularniejsze są twardsze podłoża hehe

biedronka 

Wysłany: Wto Lis 04, 2008 10:55 am   

wszystkie materace sa odpowiednio twarde,gdyz robione sa z mysla o naszych pociechach jak i pianka czy tez badz jakiego materialu sa dobre ja polecam pianke gdyz jest plaskiej nawieszchni i nie ma szyc na wieszchu ja mam taki naprzyklad.
przy okazij dobrze,ze nie mieszkamy w Afryce,czy na Antarktydzie :elvis2:
pozdrawiam mamusie;)

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 3:15 pm   

Ja miałam kokosowo-gryczany i też nie miał szyc na wierzchu, byłam również zadowolona. Chociaż moja dzidzia nie bardzo chyba :-) , bo spała ciągle ze mną w łóżku, no ale to już moja wina. Jakoś nie mogłam się z nią rozstać.
Teraz nasunął mi się wniosek, że to ja powinnam zmienic materac ;-) .
Ostatnio zmieniony przez BlackMamba Wto Lis 04, 2008 3:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  

sasi 

Wysłany: Wto Lis 04, 2008 6:02 pm   

Zgadzam się z BlackMamba twardy materacyk jest dla dzidzi zdrowszy. Moja tez miała kokosowo- gryczany. Podobno nie powinno się kupować używanego materacyka, właśnie ze względu na kręgosłup dziecka- tak słyszałam. Pozdrawiam

Bugatti 
jam to

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 10:38 am   

Najlepsze łóżeczka dla niemowląt to te z pianki i wkładką z maty kokosowej. Przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia.

Odpowiedz do tematu