Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
jak najbezpieczniej i najtaniej przeslac dokumenty do polski
Autor Wiadomość
eliza 

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 11:11 pm   jak najbezpieczniej i najtaniej przeslac dokumenty do polski

Czy ktos przesylal kiedys do polski wazne dokumenty, np. paszport? Jesli tak to prosze o wskazowki. Musze wyslac paszport do polski, moge to zrobic przez poczte ale moze jest jakas firma kurierska

tomguernsey 

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 9:47 am   

Ja wysyłam zazwyczaj registered Royal mail kosztuje około 4£, wymaga podpisu odbiorcy. Właściwie to nic specjalnego bo w razie zagubienia dadzą Ci 30£. Ale chyba nic lepszego nie ma. Za zwykłą zapłacisz około 50 pi. Kurierem nigdy nie wysyłałem i nic nie wiem na ten temat

eliza 

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 3:18 pm   

Tom, dzieki za info, choc sprawa juz dawno zalatwiona. Wyslalam poczta, za ok. 4,5 funta, doszlo. Kurcze, chyba jestes jedyna osoba ktora reaguje na moje pytania. Dzieki! Ludzie siedza tu po kilka miesiecy czy lat a nie potrafia lub nie chca pomoc. Zaiste, dziwna ta wyspa, dziwna Polonia, a moze to ja jestem dziwna?
A teraz z innej beczki. Byles moze w Azji Centralnej? Wybieram sie tam niedlugo a wiem ze duzo podrozujesz wiec ewentualnie moze udzielibys mi paru rad.

tomguernsey 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 9:45 pm   

Sorki, ale nie zawsze przeglądam forum dlatego późno odpowiedziałem w sprawie przesłania dokumentów. Fajnie by było gdyby wysyłali wiadomości na skrzynkę gdy cokolwiek się pojawi na forum.

Cytat:
Ludzie siedza tu po kilka miesiecy czy lat a nie potrafia lub nie chca pomoc. Zaiste, dziwna ta wyspa, dziwna Polonia, a moze to ja jestem dziwna?

Ja bym powiedział że mogą nie wiedzieć pewych rzeczy lub nie przeglądają forum zbyt często.
A jeśli wiedzą i nie chcą pomóc to też w porządku bo każdy ma własną wolę i korzysta z niej jak mu się podoba. Wkroczenie na czyjeś terytorium (czyt. własną wolę) i mówienie mu jak ma nim dysponować może doprowadzić do awantury :shooting: .
Jesteś napewno całkowicie normalna, chyba że chcesz zachowywać się inaczej.

W każdej chwili wybierasz (stwarzasz) kim chcesz być :okej: .

tomguernsey 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 10:05 pm   

Cytat:
A teraz z innej beczki. Byles moze w Azji Centralnej? Wybieram sie tam niedlugo a wiem ze duzo podrozujesz wiec ewentualnie moze udzielibys mi paru rad.

A skąd wiesz że dużo podróżuję?
Czy możesz być bardziej konkretna jeśli chodzi o Azję Centralną?
Przepraszam że pytam, ale dlaczego się tam wybierasz, sama tam planujesz jechać czy z kimś ?
Jeśli jesteś młodą i ładną dziewczyną i planujesz sama tam jechać to jabym raczej odradzał Ci tego pomysłu.

eliza 

Wysłany: Nie Maj 25, 2008 12:06 am   

Wiem bo zaglądnęłam na twoją stronke.
Nie, nie wybieram sie sama do Azji, może jestem szalona ale nie aż tak. Jedziemy na początku lipca, w planach Kazachstan, Tadżykistan, Uzbekistan, Kirgizja. Czemu tam? A czemu nie? Czyli nie byłeś tam

eliza 

Wysłany: Nie Maj 25, 2008 12:14 am   

Nie, sorki, nie w lipcu, pózniej, pomyliło mi sie. Ale to bez znaczenia

Odpowiedz do tematu