Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziecko na Guernsey
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 11:10 am   Dziecko na Guernsey

Witam wszystkich mam pytanie o małe dziecko,co musiałbym zapewnić lub jakie mieszkanie mieć żeby ściągnąć dziecko na guernsey?????Prosze o odp na moje pytanie

majka

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 10:27 pm   

Wszystkie polskie dzieci jakie znam na Guernsey mieszkają z rodzicami w Open Market,
zasadnicze pytanie na jakiej licencji pracujesz, bo z tego co pamiętam to na krótkiej czyli 3,9,12 miesięcy dodawali że nie obejmuje dzieci i partnerów , na 3 letniej nie jestem pewna ale na pewno nie partnera , 5 letnia i powyżej - dzieci i partnera i daje prawo samodzielnego wynajmu lokalnego lokalu, z tego co słyszałam to niektórzy pracownicy hotelowi mają tutaj swoje dzieci głównie ci z Madery ale jak to załatwiają z pracodawcą nie mam pojęcia , napisz coś więcej o swoim zawodzie ,licencji i zakwaterowaniu ,bo gdzieś mi się obiło o uszy że dziecko powyżej 5 roku życia musi mieć samodzielny pokój ale już nie pamiętam czy u nas czy na Jersey, znam też parę z Madery i oni mają maluszka ze sobą ale chyba nie jest nigdzie ujęty jego pobyt a pokój wynajmują w domu gdzie sami ich rodacy mieszkają , z tego co próbowali mi wytłumaczyć gdy pytałam jakim cudem pozwolono im mieć ze sobą dziecko to wynajmujący lokalny kwaterunek musi mieć prawo wziąć ich z dzieckiem,wiem że to co piszę trochę masło maślane ale prawo jak się zdążyłeś pewnie zorientować nie jest tu bardzo łaskawe dla cudzoziemców i nikt z nas nie jest do końca zorientowany, w większości spraw trzeba iść do adwokata bo prawo tu jest bardzo trudne do interpretacji ,zawsze pozostaje iść do Housingu i zapytać ale nie wiem jak bardzo oni chcą a jak bardzo nie chcą być w takich przypadkach pomocni

Kamil 

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 8:26 am   

Dzięki bardzo za odpowiedż :)Zawsze troche mi pomogłaś pozdro

Odpowiedz do tematu