:: Festyn Bożonarodzeniowy

Festyn Bożonarodzeniowy
(7.12.06)

2 grudnia w Trinity, w Royal Jersey Showground, w godzinach od 10.00 do 16.00 odbył się festyn Bożonarodzeniowy. Podobnie jak w tamtym roku, mieliśmy okazję prezentować nasze polskie stoisko. Głównym celem, obok prezentacji naszej kultury, kuchni i obyczajów, była zbiórka pieniędzy na remont St. Thomas Church.

Już od pierwszych minut rodzime stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Za niewielką opłatą, można było zakupić przepiękne dekoracje świąteczne, kartki, wędliny, posmakować wypieków, skosztować galicyjskiego grzańca oraz spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej.

Nieskromnie pisząc - możemy być dumni. Polski kram prezentował się najokazalej i wzbudzał podziw wszystkich uczestników festynu bez względu na narodowość. Wyrazy uznania dla wszystkich osób, które miały wkład w wygląd naszego stoiska. Szczególne podziękowania należą się fundatorom nagród, m.in.: Jersey 2 Poland, Farmy Happy Hans, Design Division oraz wszystkim tym, którzy wspierali organizatorów finansowo, bądź też przynosząc przedmioty na loterię fantową.

Podziękowania dla:
Stowarzyszenia Polaków na Jersey:
Ewa Leszczyńska Wilson, Barbara Mucha, Dariusz Jasiński, Mirosław Girza, Jacek i Mirosława Zakrzewscy, Agnieszka Czekaj, Monika Karecka-Kaye, Kamila Raczyńska, Stanisław Kukułka, Joanna Gierszewska, ks. Marcin Drabik.

oraz

Anna i Lucjan Długosz, Wojtek Pastuszak, Bolesław Sadkiewicz, Rafał Jasiński, Caren i Bob Millerowie, Marcin i Andrzej Pal, Łukasz Girza, Anna W. i Anna K. i Magdalena.


»»» Galeria - Festyn Bożonarodzeniowy

do góry